Vítejte na Nya Skogsgården -           přírodní kemping a turistická ubytovna

Hostel /

Nya Skogsgården-camping-hostel-vandrarhem
Nya Skogsgården-camping-hostel-vandrarhem

V Mårbacken / Lekvattnet, uprostřed krásné krajiny v provincii Värmland (centrální Švédsko) se nachází "Nya Skogsgården"  hostel a přírodní  camping. Můžete si zde vychutnat přírodní krásy a klid s výhledem na řeku Rottnan, která spíše připomíná jezero a je přímo stvořená ke koupání,  rybaření, pádlování, pozorování bobrů nebo jen relaxaci. V řece Rottnan a okolních jezerech se vyskytuje  35 různých druhů ryb.
 

V okolních lesích -  Finnskogen (Finský les) - máte velkou šanci spatřit jednoho z 20.000 losů   - včetně 50ti bílých losů. Je zde mnoho turistických tras vhodných pro krástké vycházky stejně tak jako pro zkušené turisty a stezky starých Finů.                    

 

Název -Finskogen (finský les)- pochází již ze 16. století, kdy se mnoho lidí  přistěhovalo z Finska a  usadilo se v pohraniční oblasti mezi Švédskem a Norskem, kam přineslo i jejich kulturu. Tato historie žije dál v tradicích a názevech památek a budov. Staré finské skanzeny, jako je Ritamäki a Kvarntorp,ukazují, jak tito lidé dříve žili. Některé z těchto skanzenů jsou v letních měsících otevřené pro veřejnost a rozhodně stojí za návštěvu.

  VLekvattnetu asi 8 km odtud se nachází skanzen, kde se v letních měsících konají středověké tržiště s ukázkami řemesel a živou hudbou. Nezapomeňte zde ochutnat "Motti och Flask"  - jídlo starých Finů.
 
V Lekvattnet je malý obchod s potravinami, kde si můžete zakoupit domácí kozí sýry. Pro větší nákupy je lepší jet do Torsby vzdáleného 14 km. Najdete zde několik supermarketů, mnoho malých obchůdků a čerpacích stanic. Více informací, včetně sportu a kultury, naleznete v části "Činnost" a "Odkazy".

Děti zde mohou zažít mnoho zábavy a prožít nezapomenutelné prázdniny.

Psi jsou také vítáni.

Přijďte a užijte si Švédsko ve své původní podobě.
 
Nya Skogsgården je otevřen po celý rok - těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Gabi & Mirek