Vítejte - Willkommen - Välkommen - Welcome - Bienvenue - Tervetuloa - ようこそ - Velkomin

na Nya Skogsgården - Přírodní Kempink a Turistická Ubytovna

V Mårbacken / Lekvattnet, uprostřed krásné krajiny- Värmland (centrální Švédsko) je "Nya Skogsgården"  hostel a přírodní camping. Zde je možné vychutnat přírodní krásy a klid s výhledem na Rottnan - řeka půdy přímo na jezeře má charakter. Rottnan vás zve ke koupání, ryby, pádlo, bobr sledování nebo jen relaxační. V Rottnan a v mnoha jezer v oblasti se nachází asi 35 různých druhů ryb.

V okolních lesích - v Finnskogen - má dobrou šanci jedno z 20.000 losů (jen v Värmland) zachytit s fotoaparátem - včetně 50 bílé moose. Několik tras pro pěší i zkušené turisty, nabízí se prozkoumat lesy starých Finů. Protože v 16. století, mnoho lidí se přistěhoval z Finska, se usadil v pohraniční oblasti mezi Švédskem a Norskem a přivezli jejich kulturu Värmland. Tento příběh žije dál v tradicích a názvy, v památek a budov. Dokonce i dnes, starý Finn soudy, jako je Ritamäki a Kvarntorp, život a práce těchto lidí. Některé z těchto farem jsou v letních měsících otevřené pro veřejnost a rozhodně stojí za návštěvu.

Finn je jedním z nejstarších sídel v Lekvattnet asi 8 km daleko. V Hembygdsgård Karmenkynna Lekvattnet tyto (muzeum) v letních měsících konají středověké tržiště s živou hudbou a potravin. Zde si neměli nechat ujít, jednou "Motti och Flask" - zkuste to - jídlo starověkých Finů. Stará řemesla a dobré domácí jsou také nabízeny.

V Lekvattnet tam je také malý obchod, kde je nabízena náležitosti potravin, stejně jako domácí kozí sýr obchodník. Pro větší nákupy je Torsby - místní kapitál 14 km - několik supermarketů a mnoho malých obchodů a čerpacích stanic. Pro více informací, včetně sportu a kultury, naleznete v části "Činnost" a "Odkazy".

Děti mohou zažít mnoho a bavte se - místo nabízí spoustu příležitostí pro hru.

Psi jsou vítáni.

Přijďte a užijte si Švédsko ve své původní podobě.

Nya Skogsgården je otevřen po celý rok - těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Gabi & Mirek